Juustud

Juust on ja jääb üheks eestlaste lemmiktoiduaineks, mida võib lisada lihtsalt igale poole – võileivale, supile, pastale, pirukale ja kastmele. Üks on kindel – mida rohkem juustu, seda maitsvam toit! Valio juustud valmivad Võru juustutööstuses Võru juustumeistrite valvsa pilgu all puhtast kodumaisest piimast.

Tükijuustud

Enamikes peredes on juustusõpru rohkem kui ühe paki jagu ning igaühel sellega oma plaan – kes riivib pitsale, kes lõikab snäkivaagnale, kes tahaks üht mõnusalt matsakat viilu leiva peale... mõni ehk hammustaks otse pakist ega hakkaks nuga kulutamagi! Et kõik võidaksid, leiab meie valikust mitmeid erinevaid tükijuuste armastatud Atleet juustust kuni mõnusalt kaua küpsenud Royal Goudani.

Riivjuustud

Kõikide kodukokkade suureks rõõmuks on suur valik meie armastatud juustudest saadaval ka riivituna. Nii on Võru juustumeistrite parim toodang juba mugavalt kasutusvalmis, et nautida lihtsa vaevaga neid nostalgilisi pühapäevahommikusi ahjuvõileibu, mõnusaid plaadipitsasid, salateid, pastasid ja muid maitsvaid argiroogasid.

Juustusnäkid

Juustusnäkkide valikust leiab unikaalse tootmistehnoloogia abil valmistatud Cheese POP juustukrõpsud, mis sobivad suurepäraseks täienduseks juustuvaagnale, snäkina veini kõrvale või toitva vahepalana. Need snäkid on valmistatud Gouda juustust ning on saavutatud erilisel töötlemisviisil: juust lõigatakse, kuivatatakse ning seejärel paisutatakse. Forte Classio juustulaastud või snäkikuubikud on pakendatud taassuletavasse pakendisse, mis säilitab külmkapis juustu värskuse. Neid on imehea autosõidule, piknikule kaasa haarata või lihtsalt ampsata veini või puuviljade kõrvale.

Hallitusjuustud

Valio hallitusjuustude kollektsioonist võib leida valiku kõige kvaliteetsematest hallitusjuustudest, mis sobivad imehästi nii juustuvaagnale, snäkilauale kui ka toidu sisse. Tootevalikus on nii klassikaline valge- ja sinihallitusjuust kui ka jalapeno-paprika lisandiga valgehallitusjuust ning sini-valgehallitusjuust.

Kõvad juustud

Valio kõvad juustud valmivad Itaalia traditsioonide ning Eesti juustumeistrite ühisloominguna, tänu millele on Valio oma maitsvate juustude poolest tuntud kogu maailmas. Nii on Valio Võru tehasest saanud omamoodi justkui Eesti oma väike Itaalia, kus valmib aastas enam kui 2800 tonni Forte juustu! Küpse ja rikkaliku maitse, tugeva lõhnabuketi ning eriomase teralise struktuuriga kõvajuustu armastatakse nii koduturul kui ka selle sünnimaal Itaalias. See on juust nautimiseks.

Küpsetatud toorjuust

Valio küpsetatud juustude seeriast võib leida eheda ning mõnusalt hamba all krudiseva Lapimaa juustu, mis sobib suurepäraselt snäkina nautimiseks või traditsioonilises koosluses kohvi või murakamoosiga. Küpsetatud toorjuust sobib hästi grilljuustuks ning erinevate ahjuroogade ja salatite juurde, gurmaanidele vihjeks: üllatuslikuks komboks tasub Lapimaa juustu mekkida koos vaniljekastmega!

Salatijuustud

Salat ja juust sobivad omavahel nagu valatult! Salatijuustude valikus on silmas peetud just salatijuustu kõige paremaid omadusi – pehmust, soolasust, tekstuuri ja maitset. Kuigi salatijuust on eelkõige mõeldud erinevaid salateid rikastama, siis sobivad nad ka imehästi grillvõileiva vahele, vormiroa või piruka sisse.

Sulatatud juustud

Valio punases kuues sulatatud juustud valmivad kodumaisest piimast Võru Juustutööstuse parimate meistrite käe all. Nende ligi 50-aastane juustutootmise kogemus tagab, et igasse topsi jõuavad kvaliteetsed, maitserikkad ja suussulava konsistentsiga sulajuustud. Valio sulajuustude erinevad maitsed ja kreemine tekstuur teevad neist köögis maitseka lisandi mitmetele roogadele – lisa sulajuustu kastmetesse, suppidesse ja pastadesse või määri saiale-leivale. Saa toiduvalmistamiseks inspiratsiooni Valio retseptimaailmast!