Küpsiste kasutamine

Valio Eesti lehekülg kasutab küpsiseid (cookies). See aitab veebisaidil meelde jätta sinu tehtud valikuid meie lehel. Lehte külastades nõustud sellega, et kasutame küpsiseid.

Mis on küpsised?

Küpsis on väike tekstilõik sinu veebilehitsejas, mis laetakse sinu arvutisse kui sa mingit kindlat veebilehte külastad. Küpsised võimaldavad veebilehel külastaja arvuti ära tunda. Lisaks aitab veebilehel meelde jätta teavet sinu külastuse kohta, näiteks eelistatud keelt ja muid seadeid. See võib muuta järgmise külastuse sinu jaoks lihtsamaks ja kasulikumaks. Küpsistel on oluline roll. Nendeta oleks veebi kasutamine palju häirivam kogemus.

Mis on küpsiste eesmärk?

Me kasutame küpsiseid, et jätta meelde sinu seaded ja eelistused. Küpsiste salvestamist saab igas arvutis peatada brauseri seadetes. Juhised enamuse brauserite seadete muutmiseks saab leida tavaliselt “help” või “abi” alt brauseri tööriistarealt. Sa saad siiski meie veebilehte külastada isegi siis, kui küpsiste salvestamine on keelatud, aga sellisel juhul ei pruugi veebileht töötada nii optimaalselt. Küpsiste keelamine tähendab veebilehe ja teenuste piiratud kasutamist. Me paigaldame sinu arvutisse salvestava funktsiooniga küpsiseid ainult sinu loal.

Küpsiseid kasutatakse tavaliselt statistiliste andmete kogumiseks, jälgides kasutajate eelistusi võrgukülgede külastamisel. Nende põhjal koostame sinu eelistuste järgi profiili. See profiil ei ole kuidagi ühendatud sinu nime, aadressi, emaili või muu sarnasega.

Kas küpsised teavad, kes ma olen?

Ei tea. Küpsised ei salvesta sinu nime, aadressi, vanust ega muid isiklikke andmeid. Küpsised jätavad meelde vaid sinu huvid ja eelistused eelnevatest külastustest.

Kas küpsiste kasutamist saab keelata?

Jah, veebilehitsejal on võimalik keelata küpsiste kasutamine. Küpsiste kohta leiad rohkem teavet Andmekaitse Inspektsiooni veebilehelt: www.aki.ee/et/kupsised