Valio Eesti tutvustus

Valio Eesti on 1992. aastal asutatud üks suurimaid kohalikke piimatööstusettevõtteid, mis toodab ja turustab peamiselt Kesk – ja Lõuna-Eesti farmide piimast valmistatud värskeid piimatooteid ja juustusid. Valio Eesti tehased asuvad Valmaotsa külas Tartumaal ning Võru linnas. Valio Eesti täiendab oma tootevalikut igal aastal, tootes kokku ligi 300 erineva piima- ja juustutoote.

Valio Eesti piimatooteid leiab Eestist, Lätist, Leedust, Soomest, Ameerika Ühendriikidest, Itaaliast, Saksamaalt, Küproselt ja muudest Euroopa riikidest. Eesti turul on Valio esindatud olulisimates piimatoodete kategooriates: piimad, keefirid, koored, hapukoored, jogurtid, kohupiimakreemid, kodujuustud, juustud, rasvad ja määrded. Eestist väljaspool tegutsetakse peamiselt juustu- aga ka funktsionaalsete värskete piimatoodete segmentides.

Valio Eesti tooted valmivad kahes Lõuna-Eestis paiknevas tehases – Valio Laeva Meiereis ja Valio Võru juustutehases. Valio Eesti toodete loomise aluseks ning kvaliteedi garantiiks on parima kvaliteediga puhas kodumaine piim. Meie tooted ei sisalda sünteetilisi toiduvärve, vähendame pidevalt toodetes kasutatavate lisaainete hulka ja 98% Alma brändi all müüdavast tooteportfellist on säilitusainetevaba ning see osakaal suureneb pidevalt. Kõik Valio Eesti poolt toodetavad tooted läbivad enne müügile jõudmist põhjaliku mitmeetapilise kvaliteedikontrolli vastavalt Valio rangetele kvaliteedinõuetele, et tarbijateni jõuaks vaid parim.

Ettevõtte äritegevuse aluseks on kvaliteetsed, tervislikud ja maitsvad piimatooted ning rahulolevad tarbijad, koostööpartnerid ja töötajad. Sellest on kantud ka tunnuslause: „Et tunneksid end hästi!“.

Kvaliteet

Valio Eesti tegutseb vastavalt kvaliteedijuhtimise sertifikaadile ISO 9001, mis väljastati ettevõttele juba 2006. aasta lõpus. Valio Eesti laboratooriumis tegutsetakse ISO 17025 standardeid järgides. Samuti jälgime toiduohutust HACCP (Hazard Analysis of Critical Control Points) süsteemi alusel.

Valio Eesti toodete kõrge kvaliteedi tagavad mitmed aspektid:

 • Valio Eesti tooted on valmistatud ainult kõrgekvaliteedilisest kontrollitud toorpiimast, mis pärineb valdavalt Kesk- ja Lõuna-Eesti farmidest.
 • Kontrollime igapäevaselt toorpiima kvaliteeti ning tagame, et meie toodetes kasutatav toorpiim ei sisalda antibiootikume.
 • Meie toodetes kasutatavad lisandid ja lisaained ostame vaid Valio poolt heakskiidetud sertifitseeritud tarnijatelt.
 • Meie tooted on algusest lõpuni jälgitavad -
  • teame täpselt oma toodetes kasutatavate lisaainete ja lisandite koostisosi ning päritolu
  • toodetes kasutatav toorpiim on jälitatav farmideni välja
 • Toodete kvaliteedikontroll on mitmeetapiline ja väga põhjalik, sisaldades endas kvaliteedikontrolli alates toorpiimast kuni lõpptooteni välja.
 • Investeerime pidevalt tootmise kaasajastamisesse ning kvaliteedi tõstmisesse
 • Investeerime oma töötajate väljaõppesse ja oskuste arendamisse.

Valio Eesti tegutseb keskkonnasäästlikult ja -sõbralikult

Valio Eesti on ainus piimatööstus Eestis, mida on tunnustatud keskkonnasertifikaadiga 14001.

See tähendab, et Valio Eesti AS on võtnud vastutuse keskkonna ees, hankides keskkonnamõjusid vähendavat tehnoloogiat, kasutades säästlikult toorainet ja energiat ning soodustades taaskasutatavate, taasringlusesse võetavate ja energiasäästlike pakendite kasutamist.

Valio tööandjana

Valio Eesti on üks Võru linna ja Tartu valla üks suurimaid tööandjaid. Ehkki Valio Eesti juhtkond ja tugiüksused asuvad Tallinnas, töötab suurem osa Valio Eesti üle 460-liikmelisest kollektiivist kahes tootmisüksuses, mis asuvad Tartumaal, Laevas, ja Võrumaal, Võru linnas. Mõlemad tootmisüksused on Laeva ja Võru linna suurimate ning stabiilsemate tööandjate seas, mida näitab ka sealsete töötajate pikk staaž, mis on keskmine 9 aastat.

Valio väärtused:

 • keskendume kliendile
 • jätkusuutlikkus
 • uuenduslikkus
 • koostöö