9/24/2021

Valio taimsete toodete hulka lisandus kaneeli- ja kardemonimaitseline kaerajook

Alates septembrikuust leiavad kõik taimse toidu austajad poelettidelt uue üllataja: kaneeli- ja kardemonimaitselise Valio Oddlygood® Barista kaerajoogi mis on loodud spetsiaalselt kohvijookide jaoks. Kaneeli- ja kardemonimaitseline kaerajook lisab kohvile pehme ja täidlase maitse ning võimaluse nautida kaneelirulli maitset ilma saiakest söömata.

Esmakordselt jõudsid Valio taimsed tooted eestimaalasteni oktoobris 2019, mil poodi jõudis Oddlygood® Barista kaerajook. Ettevõtte esimene taimne toode võitis kiiresti tarbijate südamed ning Barista Instituudi spetsialistide ja kohalike kohvisõprade pimetestis tunnistati uudistoode parimaks kohviga sobivaks taimseks joogiks. Tänaseks on Valio Eesti taimne tootepere kasvanud nelja tooteni, kuhu lisaks kaerajookidele kuuluvad ka marjamaitselised kaeravahepalad. Kõik tooted põhinevad Soomes kasvatatud gluteenivabal kaeral, on taimsed ning sobivad ka veganitele.

Valio turundus- ja tootearendusdirektori Nele Jõemaa sõnul on taimsete toodete loomine Valios süstemaatilise uurimistöö ja tootearenduse tulemus. Ta selgitab, et kuigi taimejoogid ei ole piimanduses traditsiooniline tootekategooria, tuleb varasem taust piimatoodete loomisel suureks kasuks: “Oddlygood® Barista seerias on mõeldud eelkõige tarbijatele, kes armastavad taimseid jooke kombineerida kohviga, mispärast on tootearenduses eriliselt suur rõhk kohvile omaseid nüansse võimendaval maitsel ja heal tekstuuril. Kasutades ära teadmisi piimast, sai ka Oddlygoodi koostises oluliseks koostisainete ideaalne balanssi, mis aitab luua tihke piimavahu,” toob Jõemaa välja. “Kaneeli- ja kardemonimaitselise kaerajoogi puhul oli fookus rikkalikul maitsel, mis lubab nautida mõnusalt täidlast kaneelirulli maitset ka siis, kui saiakest parajasti käest võtta pole,” lisab ta.

Kaeral põhinev Valio Oddlygood tootepere vastab kõigi nende tarbijate soovile, kes eelistavad oma toiduvalikutes taimseid valikuid, aga ka neile, kes oma igapäevamenüüd mitmekülgsemaks ja põnevamaks soovivad muuta. Lisaks põnevale maitsele ja heale vahustatavusele, sisaldab kaneeli- ja kardemonimaitseline Oddlygood ka vitamiine B2, B12 ja D2 ning joodi ning on gluteenivaba.