10/22/2019

Valio rikastab tootevalikut taimsete toodetega

Alates oktoobrist lisanduvad Valio tootevalikusse taimsed tooted. Esimesena neist jõuab Eesti poelettidele Oddlygood Barista kaerajook.

Kaeral põhinev Valio Oddlygood tootepere vastab eelkõige nende tarbijate soovile, kes eelistavad oma toiduvalikutes taimseid valikuid, aga ka neile, kes oma igapäevamenüüd mitmekülgsemaks ja põnevamaks soovivad muuta. „Kuigi Valio on eelkõige tuntud piimatoodete valmistajana, on meil koos emafirmaga Soomes kokku üle saja aasta kogemusi mitmesuguste koostisosade, tootmismeetodite ja uute toodete väljatöötamise alal. Uued trendid toiduainetööstuses ja tarbijakäitumises võimaldavad kogu seda laiapõhjalist teadmist nüüd ka uues tekkinud kategoorias rakendada,” sõnas Valio turundus- ja tootearendusdirektor Krista Kalbin.

Kogu Valio Oddlygood taimsete toodete sari on süstemaatilise uurimistöö ja tootearenduse tulemus. Erinevates riikides läbiviidud küsitluse tulemusena selgus, et ligi 90% taimsete toodete tarbijatest kombineerib neid erinevate piimatoodetega. Taimebaasil valminud toodete puhul on nende jaoks olulisim rikkalik maitse ning hea tekstuur, mis saidki uue tootekategooria väljatöötamisel keskseteks põhimõteteks.

Lisaks maitsele lähtus arendustiim soovist tuua turule toiteväärtuselt mitmekülgne tootepere. Oddlygood tooted sisaldavad nii taimepõhist D2-vitamiini kui ka lisatud joodi ning kaltsiumit. Võrreldes paljude sarnaste toodetega sisaldub neis topeltkogus valku.

Esimese tootena Eestis on alates oktoobrikuust poelettidel saadaval Valio Oddlygood Barista kaerajook, mida valmistatakse põhjanaabrite juures Soomes kohalikust kaerast. Mahedamaitseline kaerajook on töötatud välja koostöös kohvipiimaekspertidega.

“Kaerajook on suurepärase tekstuuriga – see läheb kergesti vahtu, ei kihistu ja sobib oma omadustelt hästi latte-kunsti tegemiseks. Samuti hindavad asjatundjad kaerajooki selle naturaalse ning mittemagusa maitse poolest, mis kohvile omaseid noote võimendab,” iseloomustas Valio esindaja uut toodet.

Kaerast valmistatud gluteenivaba kohvipiim sobib nii filtrikohvi kui ka espressojookidega. Kinnises pakendis säilib Oddlygood Barista ka toatemperatuuril nagu teisedki spetsiaalsed kõrgpastöriseeritud kohvipiimad.