1/2/2017

Valio PROfeel sarja lisandusid esimesed kodumaised proteiinijogurtid

Valio spordiharrastajatele suunatud PROfeel sarjaga liitusid esimesed kodumaised proteiinijogurtid, mis on välja töötatud koostöös kulturist Ott Kiivikasega ja mille 200-grammises portsjonpakendis sisaldub 18,4 grammi valku.

PROfeel proteiinijogurtite eelkäija on mullu lansseeritud PROfeel proteiinikohupiimakreemide sari, mis võeti Valio Eesti turundus- ja tootearendusdirektori Krista Kalbini sõnul tarbijate poolt väga hästi vastu.

„Esimestel müüginädalatel oli meil suisa raskusi riiuliaukude täitmisega ning toote ostmiseks olid meie kõige suuremad fännid valmis mitmeid poode läbi käima,” lausus Kalbin. „Suure nõudluse põhjuseks võib pidada asjaolu, et seni puudus turul kodumaisest piimast valmiv naturaalne proteiinitoode. Ka meie mullu läbi viidud uuring näitas, et 78% valku tähtsustavatest spordisõpradest eelistab oma menüüs just naturaalset piimavalku,“ selgitas Valio turundusjuht.

Tema sõnul näitab see ilmekalt, et valgutrend kogub Eestis üha enam hoogu ja sportlikust eluviisist ning teadlikust toitumisest hooliv sihgrtupp on kujunemas toidusektorile oluliseks suunanäitajaks.

”PROfeel proteiinisarjal on väga lojaalne sihtgrupp, kelle tagasisidet ja arvamust võtsime arvesse ka uute proteiinijogurtite väljatöötamisel. Tulemuseks kolm heakskiidu saavutanud maitset - maasika, ahjuõuna ja karamelli. Toodetel on siidine ja jogurtiselt mahlane tekstuur ning need sobivad tänu valgurohkusele ideaalselt trennijärgseks söögikorraks või tervislikuks vahepalaks,“ ütles Kalbin.

Valgurikkad PROfeel proteiinijogurtid valmivad eestimaisest piimast Tartu külje all Valio Laeva tehases ja on pakendatud 200-grammistesse topsidesse, mille aitavad poelettidel ära tunda treeneri Eva Ottase ja Ott Kiivikase pildid topsil. Valio PROfeel proteiinijogurtitesse ei ole lisatud suhkruid. Toode sisaldab vaid looduslikult esinevaid suhkruid, peamiselt piimasuhkrut. PROfeel proteiinijogurtid on suunatud ennekõike aktiivsetele sportijatele, kuid aitavad menüüd rikastada ka neil, kes soovivad endale lubada midagi head süümepiinu tundamata.