3/27/2023

Valio jätkab korduvkasutatavate topsikaante jagamisega

Eesti üks suurimaid piimatööstusettevõtteid Valio Eesti jagab taas piimatoodete tarbijatele korduvkasutatavaid silikoonist topsikaasi, mis on osa ettevõtte initsiatiivist vähendada plastiku kasutamist tootepakendites. Kaante jagamisega alustati aastal 2021 ning selle aasta suveks saab Eesti tarbijatele jagatud kokku 15 000 tükki, kuid ettevõtmine jätkub ka tulevikus.

“Keskkonnasõbralike alternatiivide leidmine on Valios igapäevane teema ning plastkaante kasutamise vähendamine on loomulik osa Valio pakendiarendusest. Alustasime jogurtitopside täiendavatest plastikkaantest loobumist juba 2020. aastal ning laiendame plastikkaanteta toodete ringi jätkuvalt. See muudatus aitab meil aastas kasutamata jätta ligi 10 tonni plastikut,“ selgitas Valio Eesti turundus- ja tootearendusdirektor Nele Jõemaa.

Silikoonkaante jagamisega alustati aastal 2021 ning selle aasta suveks saab Eesti tarbijatele jagatud kokku 15 000 tükki. „Korduvkasutatav topsikaas aitab ennetada toiduraiskamist, kuna võimaldab säilitada juba avatud toodet paremini ning võimaldab vajadusel selle lekkevabalt ka endaga kõikjale kaasa võtta,“ selgitas Jõemaa. „Tarbijate teadlikkus pidevalt kasvab ning korduvkasutatavaid kaasi kasutatakse aktiivselt ka meie teiste toodete säilitamiseks, nagu näiteks kohupiima ja kodujuustu topsidega .“

Selle aasta märtsikuus jagatakse silikoonkaasi erinevates Tallinna, Tartu ja Viljandi Rimi supermarketites ning Tallinna, Tartu ja Narva Prisma supermarketites. „Kindlasti tasub silm peal hoida ka Valio sotsiaalmeedial, sest sealtkaudu jagame tihtipeale silikoonkaasi ning teavitame, kus toimuvad järgmised jagamised poodides,“ lisas Jõemaa.

Jõemaa kinnitusel jätkab Valio kindlasti kaante jagamisega ka tulevikus, et korduvkasutatav topsikaas jõuaks rohkemate tarbijateni ning pakendites plastikkaante kasutamise vajadus järgemööda langeks. „Plastikkaante vähendamine on meil jätkuvalt eesmärgiks: vähendame nende kasutust ka edaspidi ning jälgime pakenditootjate poolt pakutavaid uusi alternatiivlahendusi,“ lisas Jõemaa.