10/17/2016

Valio Gefilus jogurtijoogid saavad lisaks värskele näole ka uue maitsva sisu

Valio Gefilus jogurtijoogid on läbinud põhjaliku uuenduskuuri ning on nüüd saadaval uues keskkonnasõbralikumas pakendis ning kahe uue maitsekooslusega. Gefilus jogurtijook, mis on ühtlasi ainus Eestis valmiv jogurtijook, on nüüdsest laktoosivaba ja senisest kergema konsistentsiga ning sisaldab lisaks LGG-piimhappebakterile ja D-vitamiinile ka väärtuslikku B12-vitamiini.

Valio Eesti turundusdirektori Krista Kalbini sõnul leiavad tarbijad uuenenud jogurtijookide seast nii senised lemmikud, maasika-banaani ja Tutti-Frutti maitsed, kui ka uued üllatusmaitsed. „Eesti jogurtitarbijad on läbi aegade armastanud metsamarjamaitselisi tooteid, mistõttu lisasime selle ka Gefilus jogurtijookide valikusse. Lisaks lõime ühe täiesti uue ja põneva koosluse – vaarika-granaatõuna maitselise jogurtijoogi,“ rääkis Kalbin.

Gefilus jogurtijookide uus retsept annab tootele uue vedelama konsistentsi, säilitades samas joogi jogurtise siidisuse, ning muudab selle laktoosivabaks. „Gefilus tooted on äärmiselt populaarsed terviseteadlike tarbijate seas, sest need sisaldavad maailma üht enimuuritud piimhappebakterit LGG - viisime äsja läbi uuringu, millest selgus, et tervelt 76% Eesti inimestest teab LGG-bakterit,“ tõdes Kalbin.

“Me soovime lisada Gefilus piimatoodetele üha uusi kasulikke omadusi, mistõttu rikastasime uuenenud jogurtijooke nüüd ka B12vitamiiniga, mis aitab kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitlusele ning ennetab väsimust ja kurnatust,“ lisas ta.

Toitumisnõustaja Külli Holstingu sõnul täidavad piimhappebakterid  meie tervise ja hea enesetunde tagamisel väga olulist rolli. „Piimhappebakterid tasakaalustavad meie mikrofloorat, parandades toitainete omastamist ja seedeelundkonna tervist, seal aga peitub 70% meie immuunsusest. Head bakterid aitavad vältida allergiaid ja nahaprobleeme, langetavad vererõhku ja vähendavad kolesteroolitaset, osalevad  hormonaalse tasakaalu säilitamises. Kaasosalised on nad ka põletike kontrollimises, mis on üldteada terviseprobleemide vallandaja,“ loetles Holsting piimhappebakterite kasutegureid.

Eestis toodetud Gefilus jogurtishotid on jätkuvalt silmatorkavas erkrohelises mugava keeratava korgiga 100-grammises pudelis, mis on aga varasemaga võrreldes oluliselt keskkonnasõbralikum. "Uus kergem pudel kaalub varasemast kolmandiku võrra vähem, mis tähendab, et kasutame aastas jogurtijoogi pudelites ühtekokku pea 14 tonni vähem plastikut,“ sõnas Kalbin.