1/31/2022

Terviseteadlikke toitujaid rõõmustavad poelettidel uued ainult puuviljasuhkruga tooted

Alates jaanuarist võib jogurtilettidest leida uue kodumaise üllataja: Alma Vita+ jogurtid, millele ei ole valget suhkrut lisatud, vaid magususe annab looduslik puuviljasuhkur datlitest ning kontsentreeritud õunamahlast. Tervisliku elu eesmärke toetavad jogurtid on ka suurepäraseks kiudaineallikaks ning sisaldavad supertoiduks tituleeritud lisandeid nagu chia- ja linaseemned.

“Teadlikust toitumisest hooliv sihtgrupp on kujunenud toidusektoris aina olulisemaks suunanäitajaks ning tänu kasvavale nõudlusele luuakse täna funktsionaalseid toidutooteid enam kui kunagi varem,” sõnas Valio turundus- ja tootearendusdirektor Nele Jõemaa. Jogurt on üks tuntumaid funktsionaalseid toiduaineid, mis viitab sellele, et lisaks toitainelisele väärtusele on neil ka mõnd füsioloogilist funktsiooni parandav ja/või mõne haiguse riski vähendav toime. “Vita+ seerias on selleks nii organismi toimimist toetavad LGG piimhappebakterid kui ka D-vitamiin ehk päikesevitamiin, mis aitab kaasa immuunsüsteemi tööle,” selgitas Jõemaa, milles seisneb uute tervisetoodete oluline eelis.

Lisaks immuunsust toetavatele elementidele, mida keha talvisel ajal hädasti vajab, rõõmustab terviseteadlikke inimesi kindlasti ka uute jogurtite vähendatud suhkrusisaldus. “Maitsestatud piimatoode sisaldab üldjuhul väga erinevaid suhkruid: piimasuhkrut laktoosi, puuviljasuhkruid glükoosi ja fruktoosi, erinevaid marju. Need kõik kokku annavadki süsivesikute sisalduse koostises. Ülaltoodud numbrid ajavad meid aga segadusse ning tihti arvatakse, et süsivesikute kõrval pakendile märgitud suhkrute kogus võrdub tootesse lisatud valge suhkruga – nii see kindlasti ei ole,” selgitab Jõemaa levinud eksiarvamusi, mis piimatoodetega kaasas käivad. “Vita+ jogurtite puhul võib pakendilt lugeda, et sõltuvalt maitsest on jogurtis 8,9-9,7 g süsivesikuid, kuid sinna ei ole pandud grammigi valget suhkrut, vaid kogu magusa maitse annab puuviljasuhkur,” sõnab ta. Sellega on uued jogurtid keskmistest topsijogurtitest turul ligi 30% väiksema suhkrusisaldusega.

Kõik Alma Vita+ seeriasse lisandunud jogurtid on laktoosivabad, justnagu tervist toetavad Alma Vita+ jogurtijoogid. Tervisliku elu eesmärke toetab supertoiduna tuntud lisanditega maitsevalik – kolme uudistoote seast leiab nii virsiku-chia, ahjuõuna-kaerahelbe kui ka metsamarja-linaseemne jogurtid. “Kui tableti või kapsli kujul vitamiinide võtmine tundub pigem ebaloomulik ja vajab järjepidevuse harjutamist, siis vitamiinidega rikastatud funktsionaalsed toodete kaasamine oma toidulauale on üks loomulikumaid viise, kuidas enda ja oma pere tervist igapäevaselt toetada,” ütleb Jõemaa.