11/14/2019

Pühadelauale annab särtsu kaunis viimistlus ja efektsed detailid

Jõululaua katmine loob piduliku atmosfääri ning selleks, et saavutada kaunis ja harmoneeruv lauaseade annab Valio toiduekspert ja toidustilist Jaana Tolonen nõu kujundades jõuludeks kolm kaunist lauaseadet.

Traditsiooniline jõulukaunistus ühendab endas vana ja uue

Andke lauale jumet ilusate ehtsate marjadega või „vanaema stiilis“ lauanõude ja söögiriistadega, mida leiate kirbuturult või vanavara poodidest. Kõik ei pea olema ühest komplektist, erinevate taldrikute kollektsioon loob mõnusa atmosfääri ja annab kõneainet nõude ajaloo ja päritolu kohta. Vanu lauanõusid võib omavahel kombineerida, kuid pigem on visuaalselt ilusam hoida stiil ühtlasena - dekoratiivselt lihtsa ja üksteisega harmoneeriva. Antiikseid taldrikuid saab kombineerida näiteks uute klaasidega või vastupidi.

Lisaks saate lihtsasti valmistada efektseid kohakaarte puuhalust. Selleks sae umbes 3cm pikkune oksa tükk või väike puuhalg ning lõika halu pinnale sisse sälk, kuhu saab pappkaardi sisse panna. Kirjuta kaardile kaunis jõulusoov ja külalise nimi.

Kodune maalähedane laud kata rohelistes toonides

Kui ees on ootamas jõulupidu või lihtsalt hõõgveini õhtu sõprade seltsis, siis kata laud täiesti juhusliku seadega, mis on pärit metsast - okaspuudelt või maas olevast metsapurust ja samblast. Salvrätikuna kasutage köögirätikuid või kangatükikesi, mida saate osta sobivas toonis kangapoodidest. Jaana soovitab keerata söögiriistad koos rosmariini oksakesega rätiku sisse ning siduda nööriga kokku. Lisaks kaunilt kaetud lauale on tuba imelist rosmariini lõhna täis!

Kaasaegne jõululaud on musta värvi, kuid mitte sünge

Kas soovite traditsioone murda ja jõululaua katta täiesti uuel viisil? Kaasaegne jõululaud on kaetud musta, kulla ja puiduga. Alustaldrikuna võite kasutada puidust plaate või lõikelaudu ning linase salvrätiku peale asetage moodsad mustad taldrikud. Asetage klaas ja söögiriistad samale puitpinnale ja viimistlege värske lille- või eukalüptiharuga. Veiniklaasi alusele saab kinnitada paberist või nahast nimekaardi.

Viis näpunäidet jõululaua katmiseks

  • Poleeri söögiriistad (isegi igapäevaselt) ja pühi klaasid puhtaks.
  • Aseta lauanõud samale joonele.
  • Asetage klaasid taldriku kohale kaldu või sirgjooneliselt lauaplaadi suhtes.
  • Söögiriistade paigutamiseks on palju viise, kuid sõltuvalt pakutava toidu tüübist ja peolaua iseloomust asetatakse reeglina kahvel vasakule ja nuga paremale.
  • Viimistlege jõulukaunistused salvrätiku, värskete lillede, ürtide või looduslike materjalidega. Kohakaardid lisavad piduliku atmosfääri.