2/7/2018

PROfeeli sarja lisandus Eesti esimene fitnessjuust

Valio PROfeel seeriasse lisandus Eesti esimene, spetsiaalselt spordiinimestele valmistatud juust, mille makrotoitainete sisaldus on aktiivsetele treenijatele ideaalses suhtes.

200-grammises pakendis müügile jõudnud Valio PROfeel proteiinijuust on esimene omalaadne kogu Baltikumis, sest sisaldab 100 grammi toote kohta tervelt **34g valku **ning minimaalselt rasvu (5g). Samas on selles säilinud rikkalik maitsebukett, mis väherasvaste juustude puhul reeglina kaduma kipub.

Valio turundus- ja tootearendusdirektori Krista Kalbini sõnul on PROfeel sarja tooted seni pälvinud väga sooja vastuvõtu, mistõttu oli sarja laiendamine ka juustude kategooriasse loogiline samm.  

„Eestimaalaste kasvav spordilembus käib käsikäes tasakaalustatud ja teadliku toitumisega, ilma milleta on eesmärkide saavutamine pea võimatu. Seetõttu on tarbijad õppinud pakenditelt toitumisalast teavet paremini lugema ning selle põhjal tehakse kaalutletud toiduvalikuid,“ sõnas Kalbin.

„Sõltuvalt treeningu tüübist ja eesmärgist on kõrge valgusisaldus ning madalam rasva- ja süsivesikutesisaldus üks levinumaid makrotoitainete kombinatsioone, mida aina rohkem toodetelt oodatakse. Toiteväärtuse loetelus kirjas olev info pole tarbija silmis enam lihtsalt numbrid, vaid oluline teave, mille alusel tehakse kaalutletud valikuid,“ lisas ta.  

PROfeel sarja väljatöötamisel osalenud 19-kordse kulturismi Eesti meistri Ott Kiivikase sõnul on proteiinijuust ideaalne toode tippsportlastele ja nõudlikele harrastajatele, kes on sunnitud teatud perioodidel kehakaalu langetama.

„Juust on olnud alati hinnatud toiduaine sportlase toidulaual, kuid kuna tavalise juustu kaloraaž on küllaltki kõrge, siis on see rangema toidurežiimiga perioodidel kippunud menüüst välja jääma. Valio PROfeel juustu saab nautida ka siis, kui on vaja kaloreid kärpida, ning see varustab samas keha valkudega, mis on hädavajalikud lihaste taastumiseks peale suurt kehalist koormust,“ sõnas kulturismimeister.