10/15/2021

Poelettidele jõudis eriti sõmer Alma traditsiooniline kohupiim

Ligi 1,7 miljoni suuruse investeeringu tulemusena jõudsid oktoobris poelettidele kodumaise piimatööstuse Valio uudistooted – eriti sõmera koostisega Alma traditsioonilised kohupiimad.

“Hiljuti jõudis lõpule meie tänavuse aasta üks suurimaid investeeringuid – Laeva tehasesse lisandusid traditsioonilise kohupiima tootmiseks vajalikud seadmed, mille abil siseneme täiesti uude tootekategooriasse. Pika ettevalmistuse tulemusena on paika saanud nii seadmed, tehnoloogia ning koostisained, mis võimaldavad toota just sellist sõmera teraga toodet, nagu tarbijad ühelt õigelt traditsiooniliselt kohupiimalt ootavad,“ sõnas Valio turundus- ja tootearendusdirektor Nele Jõemaa.

Kui kohupiimapastasid ning -kreeme on Valio tehases valmistatud juba aastakümneid, siis uute katelde abil on võimalik toota ka sõmerama tekstuuriga kohupiimatoodet, mille valmistusviis on märkimisväärselt komplekssem. Kreemja tekstuuriga kohupiimatoodete saamiseks eraldatakse vadak tsentrifugaaljõu abil, kuid mahlaste kohupiimaterade säilitamiseks tuleb see pikema aja jooksul kohupiimast välja nõrutada. “Tänu valmimisprotsessile säilib kohupiimas palju vadakut, mis teeb sellest eriti valgurikka toote, sõltuvalt tootest jääb sisaldus 16-18% juurde,” toob Jõemaa välja. See tähendab, et juba 100g katab lausa 20-25% täiskasvanud inimese päevasest toiduvalgu vajadusest.

“Toote loomisel mõtlesime eelkõige kõikidele kodukokkadele ja koogiküpsetajatele, kes eelistavad kasutada traditsioonilist, suurte mahlaste teradega kohupiima. Alma traditsioonilised kohupiimad sobivad ideaalselt maitsvate kookide, tortide ja küpsetiste valmistamiseks ning muidugi ka puhtalt nautimiseks, sest teadagi on tegu väga valgurikka tootega,“ sõnab Jõemaa. Alma toodetele omaselt on uued kohupiimad säilitusainetevabad ning tehtud puhtast kodumaisest Eesti piimast. „Aastate jooksul on tarbijad korduvalt meile kirjutanud ja avaldanud soovi, et ühel päeval võiks saada Alma valikust ka vana head kohupiima – ja nüüd võivad nad rõõmustada, sest need on kohal,“ lisab ta.

Alma traditsioonilised kohupiimad on pakendatud 200g mugavalt avanevatesse pakkidesse ning on saadaval neljas eri versioonis: rosinatega, vanilliga, lahja ehk rasvatu ning koorene kohupiim.