7/25/2021

Loomehing Mari Ojasaar: ootame naistena liialt tähelepanu teistelt

„Ma usun, et naistena ootame liialt tähelepanu teistelt – kuidas me välja näeme ja kas oleme piisavalt väärt, et endale midagi ilusat lubada. Meil kõigil on oma lugu ja kui julgeksime rohkem teha asju omamoodi, siis sünniks nii palju põnevaid ja sisukaid tegemisi, loomingut, ettevõtlust,” ütleb tuntud ehtedisainer ja kahe lapse ema Mari Ojasaar. Kust ammutab tema ise enda loomingu jaoks inspiratsiooni?

Ehtedisainer Mari Ojasaar on koos oma maailmarändurist abikaasa, kirjanik Jesper Parvega aastaid pesa pununud nii siin kui sealpool maakera. Paar on elanud koos nii Bali saarel, Tallinna kesklinnas, vanas talumajas, Hiiumaa suvekodus kui ka karavanis. “Olen paras seikleja ning erinevad sihtkohad mõjuvad minu jaoks väga inspireerivana, justkui loomingus tehtaks lahti uued uksed, kust mõttelaine sisse pääseb. Kui reisimine sel aastal piduri sai, juhatas see meie pere mitmeks kuuks Hiiumaale. See oli mitmes mõttes väga eriline aeg, kus sain taas armuda Eesti loodusesse, meie oma metsadesse ja meredesse,” jagab ta.

Inspiratsioon loodusest ilmutab end ka Mari loomingus, mille kõige värskemaks täienduseks KUMA Design ehete perre on vimkaga kahepoolsed _Butterfly Effect _kõrvaliblikad. “Mulle on alati meeldinud, kui midagi saab vaadata või kasutada mitmel erineval moel – see on väike meeldetuletus, et maailm on palju rohkemat, kui esmapilgul tundub!” selgitab autor oma loomingu tagamaid. Kuigi ametlikult ütleb ta, et kõrvaliblikad on mõeldud kandmiseks kahtepidi, siis tegelikult leidub neis veelgi enamat: “Kõrvas võib kanda kas ühevärvilisi liblikaid või olla hoopis omamoodi ning panna ühte kõrva üks, teise teist värvi ehe. Ja kui tunned et täna tahaksid olla tagasihoidlik, siis võta liblikad üldse ära ja kanna vaid hõbedasi täpikesi. Julge olla sina ise ja teha asju omamoodi!” tuletab Ojasaar meelde, kui oluline on oma sisemist mina austada.

“Ma usun, et naistena ootame liialt tähelepanu teistelt – kuidas me välja näeme ja kas oleme piisavalt väärt, et endale midagi ilusat lubada,” sõnab ta ja tuletab kõigile naistele meelde, et endale tuleb osata kingitusi teha. “Mina hakkasin mõned aastad tagasi endale ise kingitusi tegema. Suure armastuse ja austusega sisemisele naisele, kes minus on. Hoides ja hellitades oma sisemist naist, annab see igale naisele energia, mis hakkab ligi tõmbama inimesi, kes samuti sind märkavad ja sulle tähelepanu soovivad anda,” on Ojasaar veendunud. Just seepärast on tema kõrvaliblikatest sündinud sel kevadel koostöös Valio Violaga erikollektsioon, mis muudab Eesti disaini igale naisele kättesaadavaks.


Valio turundus- ja tootearendusdirektor Nele Jõemaa selgitab, et julgus traditsioone murda on alati olnud osa Viola eduloost. “Kui Valio Viola esmakordselt poelettidele jõudis, panime loosi spetsiaalselt tootest inspireeritud punase kleidikollektsiooni, mis valmis Iris Janvieri moemaja disainerite poolt. Jätkame seda joont ja meenutame kõigile naistele, et lisaks igapäevastele asjadele võib ka endale aeg-ajalt midagi ilusat lubada,” selgitab ta.

Mari Ojasaare arvukatest rännakute ja Eesti ühest armastatuima sulajuustu sümbioosis sündinud erikollektsiooni on saadaval kolmes erinevas värvitoonis: valikus on nii punased, sinised kui ka roosad liblikad, mida saab kohandada vastavalt tujule. Kõrvarõngad on käsitsi valmistatud, kasutades värvitud puitu ja 925 hõbedast kõrvarõngataguseid. Elegantne ehtepaar on pakendatud kaunisse klassikalisse kinkekarpi, mida on mugav kohe edasi kinkida ning ühtlasi saab kinkekarpi kasutada aksessuaari hoiustamiseks või liblikatele pesana.

Disainkõrvarõngaste lunastamiseks tuleb kokku koguda 10 kampaaniamärgistusega karbikaant. Kokkukogutud kaaned saab Valiole saata läbi Omniva pakiautomaadi tasuta, samuti saab kogutud kaasi disainehte vastu vahetada ka Valio peakontoris Tallinnas, Võru juustutehases või Laeva tehases Tartumaal. Kampaania kestab 1. veebruarist 30. aprillini.