3/15/2016

Lihavõtted kahekordistavad kohupiimakreemide müüki

Seoses lihavõttenädalal mitmekordistuva kohupiimanõudlusega suurendab Valio märkimisväärselt tootmismahte. Kõige suurem hüpe toimub torupakendis kohupiimakreemide segmendis, kus möödunud aastal kerkis müük koguni 90%.

Valio Eesti turundusdirektori Krista Kalbini sõnul on kätte jõudnud kohupiima söömise tipphooaeg.

„Märtsikuud võiks suisa nimetada kohupiimapühaks, mil kohupiima tarbimine kasvab hüppeliselt. Arvestame seda nii tootmismahte planeerides kui tootearenduses,“ selgitas ta ja lisas, et kevadpühade tähistamiseks jõudis poelettidele ka uus Alma metsmaasika kohupiimakreem, mis on lihavõtete puhul spetsiaalses pühadepakendis.

Kalbini sõnul on erinevate kohupiimasortide valik meie poelettidel väga lai, mille seast saab igaüks leida just oma perele sobivaimad tooted. „Kuna lihavõttekuul küpsetatakse tavapärasest enam erinevaid kohupiimakooke ja –pirukaid, siis nutikas perenaine varub külmikusse just torupakendis kohupiimakreeme – need sobivad ideaalselt nii kookide koostisse kui ka koheseks söömiseks,“ rääkis ta.

Küpsetatakse enim just lastega peredes ja see peegeldub Valio turundusdirektori hinnangul selgelt ka tarbimistrendides. „Kohupiimakreemi ostetakse peamiselt just lastele, kuna see kuulub kõige pisemate suurimate lemmikute hulka. Kohupiimakreem on kahtlemata tervislik valik, kuna sisaldab kasvavale organismile vajalikku valku ja kaltsiumit,“ sõnas ta ning lisas, et kohupiimakreem on siiski olulisel kohal ka täiskasvanute toidusedelis.

Maitsete poolest on Valio kogemusel esirinnas traditsiooniline vanilje, järgnevad erinevad marja- ning puuviljamaitsed nagu metsmaasikas ja aprikoos. Kui maitse-eelistused on ootuspärased siis mõnevõrra üllatav on aga aeg, mil kohupiima enim süüakse. „Ehkki võiks arvata, et kohupiimakreem on pigem levinud hommikul, siis tegelikult süüakse seda enim hoopis õhtul kas magustoiduks või ooteks,“ selgitas Kalbin.

Alma kohupiimakreemid valmivad puhtast Eesti piimast ning on lõhna- ja säilitusainete vabad. Märtsikuus on Alma metsmaasika, aprikoosi ja iirise-rosina kohupiimakreemid pühademeeleolu loova pakendikujundusega.