3/16/2018

Eesti Parim Kaste 2018

Eesti Parim Toiduaine 2018 konkursi hindamiskomisjon valis välja üksteist toodet, mis kannavad edaspidi oma kategooria parima toote hõbemärki. Eesti Parim Kaste 2018 hõbemärgi pälvis Alma Kreeka DIP! kaste küüslaugu ja oliiviõliga, mis on inspireeritud traditsioonilisest kreeka kastmest skordaliast.

Alma DIP! kastmete headus ja erilisus peitub selles, et kui tavalised valmis segatud dipikastmed, mis on poodides saadaval, on peamiselt valmistatud hapukoore baasil, siis Alma DIP! kastmed valmivad kohupiima baasil.

Tänu sellele on lõpptootes kaks korda rohkem valku ning kaks ja pool korda vähem rasva võrreldes teiste valmis segatud dipikastmetega. Praegu on tarbijate seas vägagi himustatud valgutooted ning makronäitajaid uuritakse väga põhjalikult, seega võib öelda, et Alma DIP! näol on tegemist tootega, millest tarbija praegu kõrgelt lugu peab.

Dipikastmeid kasutatakse enamasti pikniku- või pidulaual ning selle kõrvale käivad lisandid nagu näiteks juurviljad, krõpsud vms. Kellelegi ei meeldi, kui tema riided või laud saavad määritud ja seepärast on oluline, et dipikastme konsistents oleks piisavalt tihe, et näiteks porgand, mis dipikastmetopsist läbi käinud on, jõuaks pudenematult suhu ning ei tilguks teekonna peal maha. Alma DIP! kastmete konsistents on piisavalt tihe ja kreemine, et sellist dipikastme tilkumist vältida.

Alma Kreeka DIP! küüslaugu ja oliiviõliga on mõnus kooslus küüslaugust, mida hindavad enamik eestlasi oma dipikastmetes ning kõrgelt hinnatud oliiviõlist, mille kasulikud omadused ja headus on samuti laialdaselt levinud. Alma Kreeka DIP! on loodud just traditsioonilise Kreeka kastme skordalia järgi, mille põhilisteks komponentideks ongi küüslauk ja oliiviõli ning ka kartul.

Möödunud aastal auhinnati Alma Vene DIP! tiitliga Eesti Parim Kaste 2017. Üle-eelmisel aastal sai Eesti Parim Piimatoode 2016 auhinna Valio Atleet Cheddar juust. Aastal 2015 pälvis Valio Eesti Gefiluse cappucino keefir nii Parima Toiduaine kui ka Parima Piimatoote auhinna.