9/14/2018

Baltimaade üks populaarseim sai valmib Alma keefirist

2017. aastal müüdi Balti riikides 5,5 miljonit pätsi Fazer Finest Keefirisaia, mille valmistamiseks kasutati ühtekokku ligi 300 000 kilogrammi Lõuna-Eestis Laeva meiereis toodetud Alma keefiri.

Valio Eesti turundusdirektori Krista Kalbini sõnul panustab Valio hea meelega ettevõtmistesse, mis toovad lettidele rikkalikuma valiku kõrge lisandväärtusega tooteid.

„Keefiri populaarsus on aasta-aastalt aina kasvanud, sest sellel on väga tugev tervisekuvand – meie Laeva meiereis valmib iga päev umbes 32 000 kilogrammi keefiri. Et keefiri maitse ja tekstuur vastaks alati nii tarbijate kui ka koostööpartnerite ootustele, jälgime nii meile tarnitava toorpiima kui ka keefiri kvaliteeti sadade erinevate analüüsidega,“ rääkis Kalbin. 

Tema sõnul peaks keefirisai rõõmustama ennekõike neid tarbijaid, kes tunnevad muret sellepärast, kuidas igapäevane toiduvalik nende sportlikku vormi mõjutab. „Terviseteadlikud võileivasõbrad on kindlasti rõõmsad, et lisaks traditsioonilistele pagaritoodetele on saadaval üha rohkem selliseid saiu-leibu, mida kergema südamega nautida,“ ütles Kalbin.

Uuringufirma Nielseni andmetel oli Fazeri Keefirisai 2016. aastal turule jõudes üks edukaim uudistoode pagaritoodete kategoorias ning selle müük kasvab pidevalt tänaseni. Fazer Eesti turundusjuhi Joosep Volkmanni sõnul on Keefirisai täna Fazeri saiadest üks populaarsemaid tooteid, mille müük moodustab seitsmendiku kogu saiatoodete käibest.

„Tarbijad otsivad tooteid, millel on traditsioonilise saia-leivaga võrreldes kõrgem toiteväärtus, aga mille tervislikud omadused ei kahandaks maitseomadusi ega kvaliteeti. Sai, mille koostisest vähemalt 14% moodustab eestimaine keefir, on just selline toode, mille puhul märkavad tarbijad esimese omadusena selle pehmust ja head maitset. See on paljudele üllatuseks, et üks saiatoode saab olla rikkalik kaltsiumi ja valguallikas,“ selgitas Volkmann.

Tema sõnul oli Finest Keefirisaia fenomen julgustanud Fazeri meistreid töötama välja üha uusi formaate – tänaseks on keefirisai saadaval lisaks viilusaiale ka röstsaia ja keefiri palaleivakesena, mis on juba täna paljude tarbijate võileivamenüüs lemmikuks kujunenud.