11/1/2018

Alma maapiima populaarsus innustas turule tooma Alma täispiimajuustu

Novembris jõuab poelettidele 50. juubelit tähistava Valio Võru juustutööstuse uusim toode, Alma täispiimajuust.

Valio Eesti turundus- ja tootearendusdirektor Krista Kalbini sõnul on turu-uuringute filma Nielsen poolt möödunud aasta kõige edukamaks uudistooteks nimetatud Alma maapiimast valmistatud juust mitmes mõttes eriline. Esiteks on Alma täispiimajuust Valio tänastest juustudest kõige rammusam, mis väljendub ennekõike selle Hollandi-tüüpi juustu rikkalikus magusas maitses.

„Alustasime täispiimajuustu väljatöötamist juba kaks aastat tagasi ning oleme teinud arvukaid tootekatsetusi õige tasakaalu leidmiseks. Usume, et jõudsime ideaalse koorese tekstuuriga tulemuseni, mis teeb Alma piimajuustust suurepärase võileivajuustu,“ sõnas Valio esindaja.

Tema sõnul on Alma täispiimajuust tarbijate silmis uudne ka seetõttu, et seni on Võru juustud olnud müügil pigem Valio kaubamärgi all. „Alma kaubamärk tähistab Eesti tarbijate silmis puhtast kodumaisest toorpiimast valmistatud kvaliteetseid piimatooteid. Tahame, et meie maapiima hindavad tarbijad teaksid, et Alma nostalgiliselt külluslik täispiimajuust tagab samuti eheda maitseelamuse ja kõrgeima kvaliteedigarantii,“ sõnas Valio esindaja.

Laktoosivaba ja 0% süsivesikusisaldusega juust on rikkalik valguallikas ja selles on palju lihtsalt omandatavat kaltsiumi. Kalbini kinnitusel on Eesti tarbijate aastatetagune hirm piimarasva ees taandunud ning rammusad piimatooted on inimestele üha südamelähedaseks saanud.

„Kümme aastat tagasi eelistati margariini ja light-piimatooteid. Nüüd on aga toitumisteadlased hakanud rohkem rääkima piimarasva unikaalsetest tervislikest omadustest ning pigem nähakse piimarasvas üht olulist ja väärtuslikku toidukomponenti. Toitumisteadlased kinnitavad, et rasvhapped täidavad kõhtu, aeglustavad suhkrute imendumist vereringesse ja ennetavad ülesöömist. Seega kui inimene elab täisväärtuslikku elu, millest ei puudu füüsiline aktiivsus, siis on tal piimarasvadest kindlasti palju võita,“ sõnas ta.

Ühe kilogrammi Alma täispiimajuustu tootmiseks kulub ligi kümme liitrit pastöriseeritud rammusat toorpiima, mida valmistatakse Lõuna-Eesti tootjatelt kokku ostetud kõrgeima kvaliteediga puhtast toorpiimast.

Alma täispiimajuust jõuab müügile 150-ja500-grammises viilupakendis ning 200-grammise tükijuustuna. 

Valio Eesti on üks suurimaid kohalikke piimatööstusettevõtteid. Peamiselt Kesk- ja Lõuna-Eesti farmide toorpiimast valmistatud Valio Eesti tooteid leiab ka Lätist, Leedust, Itaaliast, Kreekast ja Ameerika Ühendriikidest. Ettevõtte tootevalikust leiab igapäevaseid, aga ka funktsionaalseid piimatooteid, mille aluseks on Valio rahvusvahelise kontserni teaduslikud uuringud ja uued tootmismeetodid. Valios läbi viidud teadustööd on hinnatud ka Nobeli preemiaga.