8/8/2016

Alma liblikaefekt viis Uku Suviste laagrilastele spordist rääkima

Valio Eesti eestvedamisel käivitatud Alma Liblikaefekti heategevusliku projekti raames külastas sportliku eluviisiga laulja Uku Suviste Lastekaitse Liidu Remniku õppe- ja puhkekeskuses laagrisuve veetvaid lapsi ning rääkis nendega sellest, miks on tähtis olla füüsiliselt aktiivne.

„Minu jaoks on oluline liikuda ja teha sporti, ilma selleta kaob mul ära motivatsioon ja hea enesetunne. Minu isa oli kõva spordimees, mis ilmselt nakatas ka mind spordipisikuga,“ rääkis Uku laagrilastele.

Kohtumise käigus rääkisid lapsed Ukule sellest, milliste spordialadega neile meeldib tegeleda ja miks nad sporti teha armastavad. Ürituselt ei puudunud ka laste omavaheline sportlik mõõduvõtt ning ühiselt lauldi kõigi laste lemmiklaulu, „Kättemaksukontori“ tunnuslugu „Saatanlik naine“.

Uku Suviste kinnitusel on tema silmis äärmiselt oluline populariseerida sporti laste seas. „Ma innustan kõiki inimesi, eriti lapsi spordiga tegelema. Ma usun, et kui lastele juba maast madalast spordi olulisust näidata, siis saadab see neid terve elu – nad on tervemad, tublimad ja tervislikumad,“ rõhutas sportlik staar.

Valio Eesti turundusdirektori Krista Kalbini sõnul oli Uku külastus Remnikule väga armas ettevõtmine. Tema sõnul on ääretult positiivne see, kui Eesti tuntud näod paistavad oma noortele iidolitele silma ka tervislike eluviisidega, mitte ainult meelelahutusvaldkonna saavutuste ja pälvitud aasta-auhindadega.

„Lapsed ja noored võtavad lisaks vanematele eeskuju ka inimestelt, keda nad imetlevad ja kelle sarnased nad olla soovivad. Mida rohkem demonstreerivad meie lauljad, näitlejad ja teised tuntud inimesed pühendumist sportlikele eluviisidele, seda enam saab sport igapäevaseks normaalsuseks tänaste noorte silmis,“ kinnitas ta.

Krista Kalbini sõnul on Alma Liblikaefekt kampaania käivitatud just selleks, et iga laps, sõltumata sellest, millised on tema perekonna rahalised võimalused, saaks harrastada sporti. „Iga viies Eesti laps elab suhtelises vaesuses ja paljudes peredes takistab rahapuudus lastel huviharidust saada. Meie eesmärk on luua lastele lisavõimalus leida endale meelepärane spordiala ning saada selle harrastamiseks toetust.

Alma Liblikaefekt on Valio Eesti ja Lastekaitse Liidu koostöös algatatud heategevuslik projekt, mille käigus panustavad kõik Alma liblikaga kohupiimakreemi ostjad spordifondi, millest kaetakse vähekindlustatud perede laste trennitasusid.