Valiole omistati rahvusvaheline BRC toiduohutussertifikaat

19.11.2015

Valio Eesti Võru juustutööstus läbis maineka rahvusvahelise sertifitseerimiskeskuse Bureau Veritas Certification auditi ning pälvis toiduohutuse sertifikaadi, mis lihtsustab märkimisväärselt toodete müüki eksporditurgudel.

Võru juustutööstuse tehasedirektori Vahur Sikaste sõnul uuris audiitor nelja päeva jooksul kõiki juustu valmistamisega seonduvaid tööprotsesse alates piima vastuvõtust ning lõpetades juustu jõudmisega kauplusesse.

„Vaadeldi, kuidas jõuab toorpiim tehasesse, milliseid materjale kasutame juustu valmistamiseks, kuidas seda lõikame, pakendame ja transpordime. Analüüsiti ka klientide tagasisidet ning kontrolliti meie transpordipartnereid. Sertifitseerimise käigus tegime tehases ka mõningaid uuendusi, näiteks varustasime kõik tehase juustupakkeliinid metallidetektoritega. Põhjaliku auditi edukas läbimine on märk sellest, et oleme oma viimaste aastate investeeringute abil saavutanud välisekspertide ja koostööpartnerite silmis usaldusväärse tootja maine,“ sõnas Sikaste.

Valio Eesti ekspordidirektori Elar Olliku sõnul on BRC toiduohutuse sertifikaat üks kahest maailmas enimlevinud toiduohutuse standardist, mille olemasolu lihtsustab eksporditurgudel koostöökokku­lepete sõlmimist. „Iga koostööpartner tahab ühel või teisel moel veenduda, et meie juust on kvaliteetne ning valmistame seda rangelt kontrollitud tingimustes. Seni on huvitatud partnerid meie tööstusega tutvumas käinud, kuid on olnud juhuseid, kus koostöö on sertifikaadi puudumise tõttu katki jäänud. Nüüd võime julgelt alustada läbirääkimisi mitmete Euroopa ja Ameerika suurettevõtete ja jaekaubanduskettidega,“ kinnitas Ollik.

Tema sõnul plaanib Valio hankida peagi ka IFS-standardil (International Food Standard) põhineva sertifikaadi, mis on nõutud mõningatel eksporditurgudel BRC-sertifikaadi asemel. Samuti on lähiaastatel kavas hankida HALAL sertifikaat, mis avab uksed islamiriikide turgudele.