Eesti Parim Toiduaine 2015 on Valio Gefilus Cappucino keefir

30.04.2015

Eile, 29. aprillil kuulutati välja Eesti toiduainete paremik ning Valio Gefilus cappuccino keefir tunnistati seal 2015. aasta Eesti Parimaks Toiduaineks ning kuldmärgi vääriliseks.

Lisaks Eesti Parima Toiduaine tiitlile omistati juba varasemalt Valio Gefilus cappuccino keefirile piimatoodete kategooria üldvõit ehk hõbemärk, Eesti parim Piimatoode 2015. Kui Valio Gefilus cappuccino keefir sai piimatoodete kategooria "esikoha", siis esile toodi ka sama seeria Mustika keefir ning Alma Muah! Creme Brule koorejogurt.

Toiduliidu juhataja Sirje Potisepa sõnul pakkus tänavune, 21. korda toimunud Eesti parima toiduaine konkurss elevust maitserohkusega. „Võidutoode, Valio Gefilus Cappuccino keefir, pälvis hindajate soosingu ennekõike uudse kontseptsiooni ja julge üllatava maitsega. Keefiri kolimine kile- ja tetrapakist mugavalt kaasaskantavasse pudelisse on ääretult loogiline arendus arvestades tänapäeva inimeste kiiret elutempot,“ ütles Potisepp.

Võistlustoodete innovatiivsust tõi esile ka hindamiskomisjoni esimees, Tartu Ülikooli arstiteaduskonna meditsiinilise biokeemia professor, meditsiinidoktor Mihkel Zilmer. „Eesti toodete puhul on saabunud aeg, kus uudsus ja sisukus on totaalsel enamikul toodetest kooskäivad omadused,“ kinnitas Zilmer.

Meeldetuletuseks, et Valio Eesti on Eesti Parima Piimatoote tiitli varasemalt võitnud veel 2001. aastal, mil osutus võidukaks Valio Gefilus Keefir 1L tetrapakendis ning 2013. aastal, mil auhinna võitis Valio Forte juust.