Valio toob turule esimesed Eestis toodetud jogurtishotid ja pudelikeefirid

01.10.2014

Alates oktoobrist jõuavad poelettidele uued Valio Gefilus 2GO jogurtishotid, mis on saadaval 100-grammistes taassuletava korgiga pudelites kiivi-, banaani-maasika ja ploomimaitselistena. Tegu on esimeste Eestis toodetud jogurtishottidega.

Müügile tulevad ka esimesed maitsestatud keefirid Eestis ehk Gefilus Kefir sari, milles on saadaval 300-grammised pudelid mustika, cappuccino ja traditsioonilise keefiriga.

Valio Eesti turundusdirektori Krista Kalbini sõnul mõjutab kiirenev elutempo üha rohkem inimeste söömisharjumusi - inimestel napib aega hommikusöögiks ning isegi lõunapausiks, mistõttu  jõuavad erinevad take-away tooted eestimaalaste ostukorvi aina sagedamini.

„Pudelikeefirite ja jogurtijookide tarbimine on aasta-aastalt kasvanud - juba täna joovad eestimaalased igas kuus keskmiselt 100 tonni jogurtishotte. Usume, et nimetatud pudelis piimatoodete turumaht kasvab lähiaastatel kiires tempos, mistõttu investeerisime Laeva Meierei uude pudeliini 700 000 eurot. See võimaldab meil panustada tervislike take-away toodete arengusse,“ sõnas ta.

Tervislikkus on tema sõnul Gefilus sarja peamine märksõna, mistõttu oli keefiri mugavasse pudelisse panemine loogiline areng. „Toiduliidu 2012. aasta uuringu põhjal peavad eestimaalased keefiri kõige tervislikumaks toiduaineks. Otsustasime seetõttu rikastada Gefilus keefirivalikut erinevate maitsetega ning panime traditsioonilise ja maitsestatud keefirid mugavamaks tarbimiseks keeratava korgiga 300-grammistesse pudelitesse,“ ütles Kalbin.

Sarnaselt teistele Valio Gefilus toodetele sisaldub ka 2GO jogurtishottides ja Kefir keefirides maailmas enimuuritud piimhappebakter LGG ning päikesevitamiin D, mistõttu aitab Gefilus toodete tarbimine kaasa immuunsüsteemi tugevdamisele.