Valio koondab oma tööstused ühe ettevõtte alla

07.01.2014

2013. aasta viimastel päevadel viidi lõpuni Valio Baltic tütarettevõtete Valio Eesti AS ja Võru Juust AS ühinemine, mille tulemusena tegutsevad alates 2014. aastast nii Laeva meierei kui ka Võru juustutehas Valio Eesti AS nime all.

Valio Eesti tegevdirektori Maido Solovjovi sõnul on Valio Eesti ja Võru Juustu ühinemine viimane samm pikas ühinemisprotsessis, millele pandi algus juba pea kümme aastat tagasi.

„Valio ostis Võru juustutehase 2004. aastal, kui olukord Eesti toidutööstustes oli ääretult raske. Võtsime oma esmaseks ülesandeks tagada tehase normaalne toimimine ning töötajate kindlustunne, mistõttu toona kõigi teiste muutuste kõrval ettevõtete ühinemist läbi ei viidud. Alates 2006. aastast oleme opereerinud sisuliselt ühe ettevõttena, mistõttu pidasime mõistlikuks kaotada viimasedki formaalsused, mis takistavad kahe tänaseks nii kokku kasvanud ettevõtte sujuvat ühist toimimist,“ sõnas Solovjov.

Valio Eesti AS ja Võru Juust AS-i ühinemisega võtab Valio Eesti üle kõik senised Võru Juustu kohustused koostööpartnerite ees kui ka töölepingud Võru tehase töötajatega. Mistahes ühinemisega seotud tehnilistest muudatustest teavitatakse partnereid eraldiseisvalt. Mingeid sisulisi muudatusi ei koostööpartneritele ega juustutehase töötajatele ühinemisega seoses ei kaasne.

Valio kahe tütarettevõtte ühinemine kanti Äriregistrisse 31. detsembril.