Valio Forte Speciale juust on Eesti Parim Piimatoode 2013

20.03.2013

Eile, 19. märtsil Tallinna Teeninduskoolis kogunenud Eesti Parima Toiduaine hindamiskomisjon omistas Eesti Parima Toiduaine hõbemärgid piimatoodete kategoorias Valio Forte Speciale juustule, pagaritoodete kategoorias Leiburi Mitmevilja Röstile, kondiitritoodete kategoorias Kalevi Désirée cappuccino pralineekompvekile ja magustoitude kategoorias Premia Eriti Rammus koorejäätisele ploomiga.

"Toidutööstused on konkursile esitanud väga tugevad tooted, mida on juba saatnud ka suur müügiedu. Oluline pole enam ainult hea, vaid põnev ja uudne maitse, mis on leitud meile teada-tuntud maitseid tavapäratusse kooslusesse paigutades – näiteks pürgisid parima tiitlile lisaks ploomimaitselisele koorejäätisele ka koorejäätis kaneeliga, glasuurkohuke banaanitäidisega ja mitmed muud huvitavad hõrgutised," rääkis Toiduliidu juhataja Sirje Potisepp kommenteerides esimest hindamispäeva.

Eesti Peakokkade Ühenduse liikmetest koosnev kokkade žürii valis oma lemmikuteks samuti Valio Forte Speciale ja Kalevi Désirée cappuccino pralineekompveki, kuid pagaritoodetest eelistasid kokad Fazer Fresh Mitmeviljaleivakest ning magustoitudest Premia Leiutajateküla Lemmik koorejäätist.

20. märtsil võtab hindamiskomisjon ette puu- ja köögiviljatoodete, lihatoodete, kalatoodete, kastmete, valmistoitude ja muude toodete kategooriad, kus hõbemärgile konkureerib ühtekokku 43 toodet. Ülejäänud kategooriate võitjad, nagu parim toit tervisele ning parim alkohoolne ja mittealkohoolne jook, valitakse 3. aprillil, kui hõbemärkide saajate vahel selgitatakse välja ka Eesti Parima Toiduaine kuldmärgi tiitli saav toode.

Parimad piirkondlike väikeettevõtete tooted, kokkade lemmiktoote, meedia lemmiktoote, rahva lemmiktoote ning Eesti Parima Toiduaine kuldmärgi võitjad tehakse teatavaks 25. aprillil toimuval Eesti Toiduainetööstuse Liidu aastakonverentsil.

Hindamispäeva kokkuvõte:

Üldhindamiskomisjon
Parim piimatoode 2013 – Valio Forte Speciale
Parim pagaritoode 2013 – Leibur Mitmevilja Röst
Parim kondiitritoode 2013 – Kalev Désirée cappuccino pralineekompvek karamelliseeritud mandliga
Parim magustoit 2013 – Premia Eriti Rammus koorejäätis ploomiga

Kokkade lemmikud
Kokkade lemmik piimatoode 2013 Valio Forte Speciale
Kokkade lemmik pagaritoode 2013 – Fazer Fresh Mitmeviljaleivake
Kokkade lemmik kondiitritoode 2013 - Kalev Désirée cappuccino pralineekompvek karamelliseeritud mandliga
Kokkade lemmik magustoit 2013 – Premia Leiutajateküla Lemmik koorejäätis

Allikas: Eesti Toiduainetööstuste Liit