Unikaalne pitsiline Šveitsi juust Valio Lacey Swiss on nüüd saadaval väikepakendis

24.04.2013

Valio Võru juustumeistrite eestimaisest piimast valmistatud Lacey Swiss juust, mis on arendatud välja Ameerika turu jaoks ja osutunud sealsetes delikatesspoodides menutooteks, tuleb nüüd väikepakendis müügile ka Eesti poelettidele.

“Lacey Swiss on Ameerikast pärit juustutüüp, mille eripäraks on tema tekstuur – lacey tähendabki tõlkes “pitsiline”,” kommenteeris Valio Eesti AS turundusdirektor Krista Kalbin. “Oma unikaalse magus-mõrkjas maitse poolest meenutab Lacey Swiss eelkõige Emmentali tüüpi juustu, samas struktuurilt on ta lähedane pigem Atleedile.“                                          

Juust sobib hästi ka terviseteadlike tarbijate toidulauale, sest peale uudse maitse ja tekstuuri on Lacey Swiss juustul ka tavajuustust väiksem rasva- ja soolasisaldus, lisaks sisaldab juust organismi kudede taastootmiseks vajalikku A-vitamiini. Juust sobib ideaalselt nii pidulaua snäkiks kui ka küpsetamiseks ja võileivakatteks.

Võrus valmistatavat Lacey Swissi on siiani müüdud peamiselt New Yorki ja Bostoni delikatessipoodides. 2011. aastal pälvis see USA tarbija- ja terviseajakirjalt Remedy’s Healthy Living aasta tervisetoote auhinna.

Eesti turul  on Lacey Swiss müügil ka lahtise juustuna suuremate  poodide juustulettides. 250-grammises väikepakendis Valio Lacey Swiss juust jõuab poodidesse müügile aprilli lõpus.