Alma esitleb: Gurmeekino Lennusadamas!

18.11.2013

PÖFF ja Lennusadama kohvik MARU kutsuvad teid nautima filmi- ja toidukunsti kooslust. Kahel festivali õhtul helendavad Lennusadamasse ehitatud pop-up filmirestorani ekraanidel PÖFFi filmid, mille juurde saab nautida kohvik MARUpoolt pakutavat 5-käigulist imemaitsvat õhtusööki. Põhifilmidele eelnevad lühifilmid PÖFFi Tudengi- ja Lühifilmide festivali Sleepwalkers programmist.
 

28. novembril linastub Hollandi komöödia „ 20 valet, 4 lapsevanemat ja 1 pesamuna“

Film ärksatest teismelistest ning nende saamatutest vanematest. Loo keskmes on geipaar Sjors ja Bert, kellede ukse taha ilmub ootamatult 15-aastane teismeline Dylan. Dylan väidab, et on Sjorsi poeg, aas-tatetaguse spermadoonorluse produkt ja, et tuli “isa” ukse taha, kuna tema ema ja tolle tüdruksõber viskasid ta kodust välja. Võib juba ette aimata, et kõikide asjaosaliste elud pööratakse pahupidi.
Holland, 2013, rez. Hanro Smitsman

Eelroa juurde, enne peafilmi, linastub lühifilm “Labürint”

La saab kirja, mis lööb tema rahuliku elu segamini. Tal on vaid üks sõber, kellega ta saab sellest rääkida - katusel elav tänavakass Ferdinand. Tüdruk püüab kirjast vabaneda, kuid lõpuks viivad kingad ta siiski selle saatja ukse taha.
Soome 2012, rez. Lauri-Matti Parppei


29. novembril serveeritakse koos õhtusöögiga Rootsi romantiline komöödia „Armastus ja sidrunid“

Filmi peategelaseks olev Agnes on kahekümnendates aastates noor naine, kelle jaoks on osalemine kõrgklassi restorani töös just see, mida elu võiks talle pakkuda. Ühel päeval aga jääb ta korraga ilma nii oma töökohast Michelini Le Bateau eliitrestoranis, kui ka rokkarist poiss-sõbrast Tobiasest. Terve maailm tundub kokkuvarisevat ning kaela kukkunud probleemide eest põgeneb Agnes turvalisse lap-sepõlvekodusse Rootsi väikelinnas. Seal, keset armast probleemidevaba igapäeva rutiini, koos emaga mõnusaid koduseid toite kokates, saab ta telefonikõne, mis muudab ta elus päevapealt nii mõndagi ...
Rootsi, Norra 2012, rež. Teresa Fabik

Eelroa juurde, enne peafilmi, linastub lühifilm “Kevad a’la carte"

Noor maatüdruk Aliide läheb linna oma unistusi teoks tegema. Linn on tema küpsuseksami klassiruu-miks, kus algselt pseudoideaalidest pimestatuna saab Aliide lõpuks aru, mis on tõeline. Küpsuseksami diplomiks, nagu ikka, armastus.
Eesti 2012, rež. Doris Tääker.


Seansside algus kell 20.00, uksed avatakse kell 19.45.
Pileti hind: 55. –EUR (sisaldab filmi vaatamist ja õhtusööki koos veinidega)
 

MENÜÜ
Kerge eelroog
Pähklipuulaastu külmsuitsusiig värskekurgi-espuma ja siiamarjaga
Eelroog
Üleküpsetatud küülikumaksapasteet kaerakliikrõpsu ja ebaküdooniamarmelaadiga
Pearoog
Mustsõstramarinaadis metssealiha kartuli-maapirnipüree ja õunaveinis tõmmanud kõrvitsasalatiga
Vahepala
Juustukreem metsapähklite ja röstitud sibulaga
Dessert
Jäine kohupiima-põldmarjakook apelsinikastmega
Desserdi valmistamisel on kasutatud Alma kohupiima

Kohv/tee
Konjak
 

 

Gurmeekino toimub 28. ja 29. novembril ning lisainfot leiad www.poff.ee