Toidupanga HEA SÜDAME AUHIND 2011 läks Valiole

09.04.2012

Eesti Toidupank

Pressiteade
06.04.2012
 
 
Alates sellest aastast hakkab Eesti Toidupank välja andma Hea Südame auhinda – selle saab üks Toidupanga partneritest, kes on aidanud oluliselt kaasa heategevusele ning tänu kellele on olnud võimalik parandada toidupankade poolt jagatava toiduabi koguseid ja kvaliteeti.
 
2011. aastal Toidupanga heaks korraldatud kohupiimakreemide kampaania eest pälvis toidupankade erilise tunnustuse ja tänu Valio Eesti AS, kes annetas möödunud aasta jooksul vaesuses elavate lastega perede abistamiseks üle 53 000 topsi kohupiimakreemi.
 
„Valio abi meile on olnud uskumatult suur,“ selgitas auhinna andmise otsust Eesti Toidupanga tegevjuht Piet Boerefijn. „Me saime möödunud aastal suvest kuni jõuludeni jagada igal nädalal Eesti vaestele peredele umbes 2000 topsi värsket kohupiimakreemi, mida nad muidu omale eriti lubada ei saaks. Suurepärane on ka see, et käesoleval aastal projekt jätkub,“ ütles Boerefijn. Jagamisele minevate topside koguarv saab olema 10 000 võrra suuremgi kui möödunud aastal.
 
Auhinna saamist omalt poolt kommenteerides ütles Valio turundusdirektor Lauri Betlem: „Oleme äärmiselt tänulikud sellise auhinna ja tunnustuse üle. Kuna vastavalt oma sponsorlusstrateegiale toetame eelkõige vähekindlustatud peresid, on koostöö Toidupangaga meie jaoks iseenesestmõistetav.“ Samuti väljendas Betlem heameelt, et Eesti inimesed nähtavalt hoolivad oma kaaskodanikest.
 
Tunnistuseks Toidupanga tänust anti Valiole möödunud nädalal üle metallikunstnik Fred Truusi poolt loodud sepis (fotol).
 
Toidupank on asutatud 2010. aasta märtsis Eesti-Hollandi Heategevusfondi Päikeselill ja Swedbanki poolt. Toidupanga tegevust toetab 2010. 2011. ja 2012. aastal Avatud Eesti Fond.
 
Toidupank võtab kaubandusest ja tootmisest vastu peagi realiseerimistähtaja ületavad tooted, komplekteerib vabatahtlike abiga toidukastid ja jagab need laiali enim puudust kannatavatele inimestele ja peredele, aidates nõnda kaasa raiskamise vähenemisele ühiskonnas ja jagades toiduabi sinna, kus on sellest puudus.