Mustikatega kohupiima-meekook (küpsetamata!)

Mustikatega kohupiima-meekook (küpsetamata!)

Mustikatega kohupiima-meekook (küpsetamata!)

Mustikatega kohupiima-meekook (küpsetamata!)

Retseptis on kasutatud nii terakohupiima kui ka kohupiimapastat, mis annavad mõlemad sellele koogile soovitud iseloomu. Terakohupiim koos kookoshelvestega annavad soovitud tekstuuri ning kohupiimapasta muudab kogu kreemi mõnusalt siidiseks ja pehmeks. Ühesõnaga, kasuta kindlasti mõlemat kohupiima nagu retseptis kirjas ning ära vaheta üht teise vastu välja!

10 portsjonit
30 min
00 ratings

Koostisosad10 portsjonit

Põhi

150 g
Digestive küpsiseid
50 g
võid

Kate

400 g
300 g
75 g
vedelat mett
50 g
kookoshelbeid
250 g
mustikaid
1 pakk
300 g
Digestive küpsiseid

Peale kaunistamiseks

mustikaid

Valmistamine

  1. Küpsetamata koogid on hea valik igal ajal, sest valmivad mugavalt ja ilma ahjuta. Seesama kohupiimakook on saanud krooniks endale mõnusad küpsisekihid, värsked mustikad ja magusa vanillipudingu, tänu millele on valminud maius kuidagi eriti luksuslik ning põnev, pakkudes samaaegselt maitseüllatusi, värskust ning magusaid ampse.
  2. Põhja valmistamiseks peenesta küpsised ning sega sulatatud võiga. Suru segu küpsetuspaberiga kaetud lahtikäiva koogivormi (Ø20-21cm) põhjale.
  3. Katte valmistamiseks sega retsepti 4 esimest komponenti omavahel ning laota kolmandik kreemist koogivormi. Jaota mustikad ja puding silma järgi kolmeks ning tõsta vormi esimene osa mustikaid ja pudingut. Purusta küpsised peeneks puruks ning kata 100 g küpsisepuruga. Korda sama tegevust veel 2 korda: kreem-mustikad-puding-küpsisepuru-kreem-mustikad-puding-küpsisepuru.
  4. Nagu küpsetamata kookide puhul ikka, siis ka see kook peab valmimiseks seisma külmkapis. Lase sel koogil külmkapis olla vähemalt 6 tundi, kuid veel parem 10 tundi. Kui aega napib ning soovid koogi veel varem valmis teha, siis võid soovi korral selle valmis meisterdada ka 2 päeva enne serveerimist.
  5. Vahetult enne serveerimist kaunista kook.
  6. Retsepti autor: Ragne Värk

Leia rohkem?

Leia rohkem retsepte.