Tehased

Valio Laeva Meierei

Valio Eesti AS Laeva meierei asub Tartu vallas Tallinn-Tartu mnt ääres paiknevas Valmaotsa külas. Laeva Meiereis valmistatakse värskeid piimatooteid nagu piim, rõõskkoor, keefir, jogurt, kohupiimakreemid ja kodujuust.

Laeva tehases töötab üle 260 inimese ja toodetakse ühtekokku üle 220 erineva toote. Ühes kuus toodame rohkem kui 7000 tonni värskeid piimatooteid.

Laeva tehase toodangus kasutatakse puhast ja eestimaist toorpiima, mis jõuab meile 39 farmist, mis paiknevad valdavalt Lõuna- ja Kesk-Eestis.

Laeva Meierei tooted jõuavad lisaks Eestile ka Läti, Leedu ja Kreeka poeriiulitele.

Laeva Meiereist on pärit ka eestlaste armastatuim piimatööstuse bränd Alma, mille alt leiab täna üle 100 erineva toote.

Valio Eesti AS Võru Juustutööstus

Valio Eesti Võru Juustutööstus paikneb maalilises Lõuna-Eestis, kauni Võru linna servas.

Võru Juustutööstus on väga pika ajalooga, mille juured ulatuvad lausa 19. sajandi lõppu. Ajalugu on pikk ja põnev, kuid 50-dat juubelit arvestame siiski aasta 1968 järgi, mil juustutootmine Võrus ametlikult käivitati. 27. detsembril 1968 avati pidulikult Võrumaa Piimatoodete Kombinaat ning regulaarne juustutootmine algas 14. jaanuaril 1969.

Tänasel päeval on Võru juustutööstus Võrumaa üks suurimaid tööandjaid, andes tööd ligi 180-le inimesele. Ühes kuus toodab juustutööstus keskmiselt 900 tonni erinevaid juustutooteid ning nende kõigi valmistamiseks kasutame puhast ja kõrge kvaliteediga Lõuna- ja Kesk-Eesti piimafarmidest kogutud toorpiima.

Meie populaarseimateks toodeteks on Valio Atleet juust, millel tänaseks vanust ligi 35 aastat; kõva itaaliapärane Valio Forte juust, mida pakuti ka Pekingi olümpial ning 2017. aastal ilmavalgust näinud Valio Viola sulajuustude sari.

Umbes pool Valio Eesti Võru Juustutööstuse toodangust müüme Eestist välja ja oleme seega suurim kohalik juustu eksportija. Võru juustutööstuse tooteid leiab nii Itaaliast, Ameerika Ühendriikides, Lätis, Leedus, Soomes, Belgias, Kreekas ning muudes Euroopa riikides.