Valio annetas Alma Liblikaefekti kampaaniaga üle 20 000 euro laste spordiharrastuste toetuseks

Juba teist aastat Valio Eesti ja Lastekaitse Liidu initsiatiivil aset leidnud Alma Liblikaefekti heategevuskampaania tulemusel sai spordistipendiumi 51 abivajavat last, kelle spordiharidust Valio ühtekokku enam kui 20 000 euroga toetab.

Valio Eesti turundusdirektori Krista Kalbini sõnul kogunes mullusest enam kui kaks korda suurem spordistipendiumi fond liblikaga kampaaniamärgist kandvate Alma 150-grammiste kohupiimarkeemide müügitulult.

„Aitäh kõigile eestimalastele, kes ostsid Alma liblikatega kohupiimakreeme, tänu millele kasvas tänavune spordifond mullusega võrreldes rohkem kui kahekordseks. Selle ühiselt kogutud rahasumma abil saime toetada kõiki lapsi, kes oma spordiharrastustega tegelemiseks rahalist abi vajasid, ning rohkemgi veel. Tänu Alma Liblikaefekti kampaaniale rekonstrueeritakse Pivarootsi õppe- ja puhkekeskuse palliplats, mida laagrisuve veetvad lapsed saavad kasutada nii võistlusteks kui ka peoõhtute korraldamiseks,“ sõnas Krista Kalbin.

Tema sõnul tasub Valio Alma Liblikaefekti fondist laste trennitasusid ning aitab rekonstrueerida palliplatsi. „Kõige enam laekus avaldusi, et tegeleda judo ja ujumisega, aga populaarsed olid ka korvpall, tantsimine, suusatamine ja muud spordialad.“ sõnas ta.

Lastekaitse Liidu projektijuhi Helen Saarniku sõnul aitab kampaania abil kogutud raha väga mitmeid vähekindlustatud peredest pärit lapsi. “Liikumine on lisaks loomulikule vajadusele ka oluline osa lapse heaolust. Kahjuks on paljudel peredel keeruline võimaldada oma lastele spordikoolis või trennis käimist. Lastekaitse Liit on tänulik headele inimestele, kes on märganud abivajajaid ja toetanud enim abi vajavaid lapsi.” sõnas Saarnik.

Alma Liblikaefekti heategevuskampaania sai alguse aastal 2016 ning kampaaniaperioodi jooksul panustas iga Alma 150-grammise liblikaga kohupiimakreemi ostja sporditoetuste fondi, kuhu kogunes 2017. aastal ühtekokku 20 237 eurot. Sporditoetustele said taotlused esitada vähekindlustatud peredest pärit laste vanemad ja hooldajad.

Lastekaitse Liit edendab eeskosteorganisatsioonina laste õigusi ühiskonnas alates 1988. aastast, omades toetust avaliku-, äri- ning mittetulundussektori institutsioonide ja elanikkonna seas. Lastekaitse Liit aitab kaasa laste õiguste tagamisele ja lapsesõbraliku ühiskonna kujundamisele.

Valio Eesti on üks suurimaid kohalikke piimatööstusettevõtteid. Peamiselt Kesk- ja Lõuna-Eesti farmide toorpiimast valmistatud Valio Eesti tooteid leiab ka Lätist, Leedust, Itaaliast, Rootsist ja Ameerika Ühendriikidest. Ettevõtte tootevalikust leiab igapäevaseid, aga ka funktsionaalseid piimatooteid, mille aluseks on Valio rahvusvahelise kontserni teaduslikud uuringud ja uued tootmismeetodid. Valios läbi viidud teadustööd on hinnatud ka Nobeli preemiaga.

Liblikaefekt

Maailma muutmine hakkab tihti väikestest tegudest. Seda, kui ühest pisikesest heateost saab alguse suur headus, kutsume meie Alma liblikaefektiks. Näiteks, kui Sa ostad Alma väikeses pakis liblikaga kohupiimkreeme, toetad koos Alma ja Lastekaitse Liiduga vähekindlustatud laste liikumisharrastusi. Naudid head ja teed head.

Hea loob headust

Ostes Alma väikeses topsis liblikaga kohupiimakreeme, toetad Sa ühe eurosendiga vähekindlustatud laste sportimisvõimalusi.  Valio Eesti ning Lastekaitse Liit on ühendanud jõud ning koos otsustanud aidata neid lapsi regulaarselt trennis käima, kes senimaani pole selleks vahendeid leidnud või kelle pere jaoks on see kõvasti peavalu tekitanud. Liikumine ning veelgi olulisemana harjumus regulaarselt liikuda on üks olulisemaid tervisliku eluviisi komponente ning just seepärast otsustasime toetada spordiga tegelemise võimalusi. Alma liblikaga kohupiimakreemide müügi pealt kogunenud heategevussumma eest makstakse välja valitud toetusesaajate poolt ära märgitud treeningu aastamakse ning lapsed saavad aasta aega käia trennis, ilma et peaks finantseeringu pärast pead murdma ja südant valutama. Mida rohkem ostetakse väikeses pakis Alma liblikaga kohupiimakreeme, seda rohkem lapsi saab toetust ning muretult aasta aega trenni teha.

2017. aasta Alma liblikaefekti sporditoetuse saajad on välja valitud ning 43 vähekindlustatud last saavad muretult see aasta sporti teha. Loe 2017. aasta sporditoetustest lähemalt siit. Toetuste saajate hulk sõltub müügi pealt kogunenud rahasummast. Järgmised toetustesaajad saavad vabalt trennis käima hakata 2018. aasta algusest ning selleks peavad nad olema taotluse esitanud hiljemalt 15. oktoobriks 2017. aastal ning osutunud valituks.

 

Alma kohupiimakreemid, mille pealt läheb üks eurosent vähekindlustatud laste sportimisvõimaluste toetuseks, leiad Sa poeletilt ülesse armsate liblikate järgi (tutvu liblikatega lähemalt siin). Kinnituse, et oled õige toote ostnud, leiad Sa Alma kohupiimakreemi kaane peal asetseva märke abil.

 

Kogunenud toetusesumma aitab vähekindlustatud laste sportimisvõimaluste parandamiseks     laiali jagada Lastekaitse Liit. Lastekaitse Liit on ühendus, mis aitab kaasa lapse      õiguste tagamisele ja lapsesõbraliku ühiskonna kujundamisele. MTÜ Lastekaitse Liidu        visiooniks on olla ühiskonnas lapse õigusi mõjukalt edendav organisatsioon, mis algatab ja     viib ellu lastekaitsealaseid tegevusi ning toetab igakülgselt oma liikmeid. Lastekaitse Liit väärtused on õnneliku lapse silmades! Vaata lisa www.lastekaitseliit.ee

 

Информацию об эффекте бабочки Alma на русском языке найдете ЗДЕСЬ.